Skegness area candidates in the May Parish and District elections - the full list
PARISH COUNCIL
Burgh le Marsh
Susan Anita Jane Blackburn; Lisa Bloomfield; Andy Cooper;
Neil Douglas Luther Copper, Independent;
Pauline May Cooper, Independent;
Graeme Lee Driver, Independent;
Victoria Kelly Driver, Independent;
Michael Greenhalgh; David John Hartley, James Moss,
Pat Phillips, Housewife, P/T Receptionist;
Sally Puddephatt, Christopher James Sanderson; Mandy Wills; Colin Wright.
Croft
Susan Anita Jane Blackburn, Conservative Party;
Gavin George Bowser, Farm Manager;
Neil Douglas Luther Cooper;
Ann Coxall, Conservative Party;
Sid Dennis, Conservative Party;
Neil Edward Dowlman;
Carl Drury, Conservative Party;
Eric Gordon Peacock; Peter Henderson Vokes.
East Keal
Geoffrey Charles Boxer, Retired Methodist Minister;
Dennis Henry Cooper; Heather Edwards;
Alan Raymond Goddard, Retired Chemist;
Lynn Kemp;
Graham Pearson, Retired;
Grahame Smith, Retired;
Tim Wrisdale.
Skegness Clock Tower
Ann Coxall, Conservative Party;
Malcolm Gabbitas, (SUDS).
Skegness St Clements
Mark Crawford Anderson, Labour Party;
Susan Anita Jane Blackburn, Conservative Party;
Simon Claxton, (SUDS);
Neil Douglas Luther Cooper, Conservative Party;
Richard Cunnington, (SUDS);
Mark Vincent Dannatt, (SUDS);
Sid Dennis, Conservative Party;
Carl Drury, Conservative Party;
Adrian Findley, (SUDS);
Dave Frankis, (SUDS);
Barry Mellors, Conservative Party;
Ally Miller-Ross, Conservative Party;
Lynn Miller-Ross, Conservative Party;
Sarah Staples-Findley, (SUDS);
Nick Walton, Labour Party;
Joe Wright, (SUDS).
Skegness Winthorpe Ward
Pete Barry, (SUDS;
Danny Brookes, (SUDS);
Trevor Burnham, (SUDS);
Robert Colley, (SUDS);
Kevin Evans, Labour Party;
Phil Gaskell, Green Party;
Carl Stuart Macey, Conservative Party;
Fay Macey, Conservative Party;
Steve O'Dare, Conservative Party.
Skegness Woodlands Ward
Jimmy Brookes, (SUDS);
Paul Collins, Labour Party;
Dick Edginton, Conservative Party;
Dan Kirk, Conservative Party;
Steve Kirk, Conservative Party;
Hayley Peace, (SUDS);
Sue Royal, (SUDS);
Julie Sadler, Conservative Party;
Tommy Stevens, (SUDS);
Paul Les Nonains Sutton, (SUDS);
Tony Tye, (SUDS);
Bob Walker, (SUDS);
Steve Walmsley Conservative Party;
Colin Wright, Conservative Party;
Donna Young, (SUDS).
EAST LINDSEY DISTRICT COUNCIL
Alford
Sarah Caroline Devereaux, Conservative Party;
Ed Green, Labour Party;
Cameron Marnoch, Labour Party ;
Graham Anthony Marsh, The Conservative Party;
Alan Wilholme Vassar, Independent
Burgh le Marsh
Susan Anita Jane Blackburn, Conservative Party;
Jimmy Brookes, Skegness Urban District Society (SUDS);
Neil Douglas Luther Cooper, Independent.
Chapel St Leonards
Roger Alan Dawson, Labour Party;
Stephen Anthony Evans, Conservative Party;
Graham John Fisher, Independent;
Dilys Carolyn Thrush Jenkinson, Conservative Party.
Ingoldmells
Jason Boswell, Skegness Urban District Society (SUDS);
Colin John Davie, Conservative Party.
Skegness Scarbrough and Seacroft
Billy Brookes, Skegness Urban District Society (SUDS);
Paul Collins, Labour Party;
Dick Edginton, Conservative Party;
Adrian Findley, Skegness Urban District Society (SUDS);
Steve Kirk, Conservative Party;
Julie Sadler, Conservative Party;
Bob Walker, Skegness Urban District Society (SUDS).
Skegness St Clements
Mark Crawford Anderson, Labour Party;
Richard Cunnington, Skegness Urban District Society (SUDS);
Mark Dannatt, Skegness Urban District Society (SUDS);
Ally Miller-Ross, Conservative Party;
Lynn Miller-Ross, Conservative Party;
Nick Walton, Labour Party.
Skegness Winthorpe
Danny Brookes, Skegness Urban District Society (SUDS);
Trevor Burnham, Skegness Urban District Society (SUDS);
Carole Irene Clark, Labour Party;
Kevin Evins, Labour Party;
Phil Gaskell, Green Party;
Carl Stuart Macey, Conservative Party;
Party;Steve O'Dare, Conservative Party.
Spilsby
David Mangion, Conservative Party;
Ellie Marsh, Independent.